Education

Główne trendy dotyczące półki

Education

Główne trendy dotyczące półki


Inflacja stała się nową normalnością dla detalistów i producentów. Podejmowanie lepszych decyzji asortymentowych, aby zapewnić lepsze produkty dla konsumentów przy jednoczesnym budowaniu wzrostu, jest kluczowym zagadnieniem dla liderów branży.


Nawigowanie wyzwaniami półkowymi w dobie inflacji

Presja inflacyjna postawiła marki przed wieloma wyzwaniami, w tym jak skutecznie pomóc konsumentom radzić sobie z nowymi ograniczeniami finansowymi, jak optymalizować półkę pod kątem odpowiednich i profitowych ofert, a wszystko to przy jednoczesnym utrzymaniu niskich kosztów operacyjnych.

Nieunikniony wzrost cen koszyka FMCG i pomniejszenie portfeli konsumentów są zawsze najtrudniejszymi konsekwencjami inflacji – ale możliwe jest zarządzanie tymi wyzwaniami w sposób, który złagodzi negatywny wpływ zarówno na konsumentów, jak i biznes.


Lista kontrolna przestrzeni sprzedażowej i asortymentu

NielsenIQ stworzył listę kontrolną czynności, których podjęcie należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji dotyczących przestrzeni sprzedażowej i asortymentu:

1. Oceniaj i analizuj produkty

Wykorzystanie danych półkowych do identyfikacji podstawowych SKU w całym portfolio jest kluczowym elementem planowania. Narzędzia wykorzystujące aktualizowane w cyklach tygodniowych dane z półek sklepowych pozwalają markom tworzyć ekosystem produktów priorytetowych.

2. Zastosuj podejście “mniej znaczy więcej”

Zmniejszenie liczby kanibalizujących się SKU i uwolnienie miejsca na produkty, które są rentowne i poszukiwane przez konsumentów, pozwoli markom obniżyć koszty operacyjne. Marki mogą podjąć to działanie, gdy są wyposażone w pełni zintegrowany wgląd w każdy poziomu zarządzania przestrzenią sprzedażową i asortymentem.

3. Idź w kierunku inteligentniejszej półki, a nie wyższej ceny

Wprowadzenie nowych produktów, które odpowiadają na potrzeby konsumentów, oferując jednocześnie różne elastyczne poziomy cenowe w portfolio marki, może być osiągniete wraz z jednoczesnym precyzyjnym przewidywaniem wyników sprzedażowych.

4. Działaj szybko w skomplikowanym świecie przestrzeni i asortymentu

Podejmowanie dobrych, szybkich decyzji w oparciu o symulacje i wizualizacje asortymentu sklepowego może pomóc markom wyprzedzić o krok nowe wyzwania, które będą miały wpływ na rynek w 2022 roku.

5. Dbaj o swoje przychody

Wypełnianie luk spowodowanych brakiem dostępności produktów może zaoszczędzić całej branży miliardy dolarów rocznie. Wiedza o tym, czego brakuje z powodu zakłóceń w łańcuchu dostaw, jest kluczowa dla podejmowania szybkich działań i zapewniania dostępności produktów, których oczekują konsumenci.

Person refining their assortment

Spraw, aby Twoja strategia asortymentowa pracowała dla Ciebie

Podczas gdy optymalizacja asortymentu staje się coraz trudniejsza, Twoi konkurenci szukają każdej przewagi. Bądź na bieżąco dzięki proaktywnej strategii i rozwiązaniom upraszczającym złożoność zmieniającej się rzeczywistości detalistów i producentów.


Przedstawiamy NielsenIQ Shelf Architect

NielsenIQ Shelf Architect to oparte na chmurze rozwiązanie, adresujące zarówno Twoje potrzeby asortymentowe, jak i merchandisingowe. Dzięki integracji danych i modeli w jedno kompleksowe rozwiązanie, możesz uprościć planowanie, zwiększyć wydajność i zapewnić zrównoważony wzrost – gwarantujac sobie jednocześnie, że planowanie asortymentu i przestrzeni sprzedażowej pomogą Ci przejść przez czas presji inflacyjnej.